Aile Destek Programı nedir? Toplumsal yardım desteği kimlere verilecek? e-Devlet Aile Destek Programı başvurusu!

28.06.2022 15:44 Son Güncelleme: 28.06.2022 15:45 Cumhurbaşkanı Erdoğan Aile Destek Programı ile ilgili bilgileri deklare etti. Kabine Toplantısı’nın arkasından değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aile Destek Programı’nın ilk ödemesini Temmuz ayında yapıyoruz.” dedi. Öte taraftan müracaat şartları ile ilgili izahat meydana getiren Bakan Yanık, “Aylık 450, 550, 600 lira olmak suretiyle üç segmentte destek vereceğiz. Senelik 5 bin 400 ila 7 bin 200 lira içinde değişecek. Bunu 12 ay süresince süreli ve tertipli yapmış olacağız” dedi.
AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Aile destek programının e-devlet üstünden alınacak olan başvuruları ek olarak Toplumsal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları aracılığı ile de gerçekleşebilecek. Gözler şimdi 12 ay süresince devam edecek olan aile destek programı ödeme zamanı ve müracaat şartlarında.  AİLE DESTEK PROGRAMI NEDİR?
Cumhurbaşkanı Erdoğan daha ilkin yapmış olduğu açıklamada; “Türkiye Aile Desteği Programı”na ilişkin Bakan Yanık, “Mevcut toplumsal yardım yararlanıcıları yoksulluğun yanında başkaca dezavantajları da olan gruplar iken, bu paketle biz extra bir dezavantaja gerek kalmaksızın, sosyoekonomik düzeyi belirlenenin altında olan yurttaşlarımıza da toplumsal yardım desteği sağlayacağız.” diye konuştu.
Temmuz ayı işgören ve emekli maaşı (SSK-Bağ-Kur) zam oranı 2022 ne kadar olacak?

Son Dakika Haberler