BBP Lideri Destici’den ‘idam’ açıklaması

26.06.2022 18:54 Haber Deposu: DHA Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlenen BBP Olağan İl Kongresi’ne katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yapmış olduğu konuşmada Türkiye’nin gündeminde hanım cinayetleri ve Pınar Gültekin davası bulunduğunu söylemiş oldu. Destici, “Alınan sonucu hangi vicdan kabul eder hangi hakkaniyet terazisi bunu tartar? Gerekçeli sonucu okuyunca insan daha oldukça hiddetleniyor. Neymiş boğazını sıkmış, boğazı kırılmış, o öldü sanmış, oysa ölmemiş, ölmeseymiş kim bilir beton dökmezmiş üzerine. Bu şekilde bir gerekçe yazılabilir mi? Bir indirim hafifletici sebep olabilir mi? Buradan hukukçu olmayanlar bile bunun bu şekilde olamayacağını bilir. İdam cezasını geri getirmeliyiz. LGBT’liler, liberaller, PKK’lılar, sözde aydınlar, solcular yazıyorlar. Neymiş idam cezası ağırmış, geri dönüşü yokmuş. Pınar Gültekin’in, Aybüke Yalçın’ın geri dönüşü var mı? Adam suçunu itiraf etmiş, ‘Ben yaptım’ demiş niye hayata geri dönüş bileti alıyorlar. Kabahat durağan(durgun), cezası idam olmalı. İdamın geri gelmesi için 2011 senesinde meclise 2 milyon üstünde dilekçe verdik. Kızlarımızı kaçırıp, saldırı edip öldüren cani sapıklar ve kurşun sıkıp, bomba patlatıp askerimizi polisimizi, öğretmenimizi şehit eden teröristler için idamın getirilmesini istedik. 2013’te 30 ilde yaptığımız referandumda halkımız yüzde 98 ‘evet’ dedi. İdam cezasını geri getirmeliyiz. Büyük Birlik Partisi, AK Parti ve MHP’ye doğrusu Cumhur İttifakına nasip olur diye ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.
‘TERÖRİSTLER VE TERÖR DESTEKÇİLERİ ADETA PUSUYA YATMIŞLAR’ HDP’nin millet ittifakının gizli saklı ortağı bulunduğunu söyleyen Destici, “Mahalli seçimlerde de fiili olarak ortaklık yaptılar. Her ne kadar 6’ılı masada olmasalar da 7’inci olarak o masadalar. Gözükmeseler de bekliyorlar, seçimde açığa çıkacaklar. Teröristler ve terör destekçileri adeta pusuya yatmışlar, ‘Millet ittifakı seçimi kazansın ve bölgenin yönetimini bizlere versin’ diye bekliyorlar. Sizlerle beraber bu devletin varlığına, ülkenin bütünlüğüne, milletin istikrarına ve istikbaline inanmış, ay yıldızlı bayrağın altında bir ve birlikte yaşama iradesi ortaya koymuş vatandaşlarımızla beraber buna geçit vermeyeceğiz. Terörün teröristin özgürlüğü olmaz, terör örgütünün partisi olmaz. Almanya’da, Fransa’da ABD Birleşik Devletleri’nde var mı? Bizimkiler bırakın eylemleri kınamamayı, eylemlerin içindeler, göbeğindeler, teröristler” dedi.
‘KAPATACAKSINIZ, NEYİ BEKLİYORSUNUZ’
Anayasa Mahkemesi’ne seslenen Başkan Destici, “Hiçbir gerekçe terör örgütünün partisi olmasını meşru kılamaz, ya da öne sürülen nedeni olması imkansız. Teröre kim yakınlık duyuyorsa kim terör örgütünün temsilciliğini yapıyorsa, terör ve terörist ile iltisaklıysa ona yaşam hakkı tanınmaz kapatılır. Bunun için Anayasa Mahkemesi’ne bir kere de Rize’den sesleniyorum. Mehmetçik hem yurt içinde hem Irak’ın kuzeyinde hem Suriye’nin kuzeyinde bu katillerle, teröristlerle savaşım ediyor. Vatan borcunu yerine getiriyorlar. Anayasa Mahkemesi üyelerinin de vatan borcudur. Anayasanın 68 ve 69 maddesi diyor ki ‘terörle iltisaklı olan bir parti olması imkansız, var ise kapatılır’. Onun için kapatacaksınız neyi bekliyorsunuz kardeşim” diye konuştu.
BBP Genel Başkanı Destici programın sonunda, bir süre ilkin MHP’den çekilme eden ve partilerine katılan Derepazarı Belediye Başkanı Selim Metin’e parti rozeti taktı.

Son Dakika Haberler