İzinsiz hintkeneviri yetiştiren şüpheliler fotokopanla yakalandı

Nurettin DOĞAN / ALAŞEHİR (Manisa), (DHA) – MANİSA’nın Alaşehir ilçesinde, izinsiz hintkeneviri yetiştiren 3 şahıs, fotokapan görüntülerinden tespit edilip, yakalandı. Şüphelilerin mısır tarlasına ektikleri belirlenen 1698 kök hintkeneviri ile damla sulama tertibatına el konuldu.
Manisa İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Alaşehir İlçe Jandarma Komutanlığı Jandarma Kabahat Araştırma Timi (JASAT) ekibinin ortak çalışmasıyla Alaşehir’in kırsal Uluderbent Mahallesi’nde izinsiz hintkeneviri ekimi yapıldığı belirlendi. Şüphelilerin yakalanabilmesi için adli makamlardan alınan izinle bölgedeki 2 değişik noktaya fotokapan yerleştirildi. Fotokapanda şüphelilere ilişik görüntülere rastlanması üstüne bugün saat 08.00 sıralarında harekete geçildi. İlk noktada poşet içinde damla sulama malzemeleri ile şüphelilerden A.K.’nin (42) T.C. kimlik numarasına düzenlenmiş satmaca ve 672 kök hintkeneviri bulunmuş oldu. İkinci noktaya gidildiğinde ise 212 kök hintkeneviri ele geçirildi. Şüphelilerin M.Ş. (43) ve Y.Ş (33) olduğu tespit edildi. İkinci noktadaki sulama hortumu takip edilerek ise H.Y.’ye (66) ilişik mısır tarlasına ulaşıldı. Buradaki aramada da mısırların içine gizlenmiş 814 kök hintkeneviri daha ele geçirildi. Şüpheliler A.K. H.Y. ve M.Ş. gözaltına alındı. Y.Ş.’nin ise yakalanması için çalışmaların sürüyor. Şüphelilerin jandarmadaki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edileceği bildirildi. (DHA)

“Mahalli Haberler” kategorisi altındaki içerikler, sistem tarafınca ajanslardan otomatikman çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üstünde cnnturk.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, mesuliyet ilgili ajanslardadır.

Son Dakika Haberler