Melih İsminin Anlamı Nedir? Melih İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Lügat Anlamı Ne Demek?

31.07.2022 11:25 Son Güncelleme: 31.07.2022 11:25 Melih İsminin Anlamı Nedir?
 Melih isminin anlamı, sempatik, güzel ve şirin anlama gelir. Ek olarak Melih, Melahat sahibi anlamı da taşımaktadır. Yeni doğacak bebeğine isim arayanlar güvenle Melih adını verebilmektedir. Adam evlatları için tercih edilen Melih adı, kız çocuklarına da Melahat olarak verilmektedir. Melih adını taşıyanların genel özelliği sanatla alakalı yeteneklerinin yüksekliği ve statü sahibi olma isteğidir.
 Melih İsmi Kur’an’da Geçer mi?
 Melih isminin Kur’an’da geçiyor olması pek oldukca şahıs tarafınca merak edilmektedir. Fakat meydana getirilen araştırmalar sonucunda Melih isminin Kur’an’da geçtiğine rastlanmamıştır. Şu demek oluyor ki Melih adı Kur’an’da geçmediği bilinmektedir. Fakat anlam ve çağrışım özellikleriyle tercih edilmesinde hiçbir sakınca bulunmamaktadır.  TDK Lügat Anlamı Ne Demek?
 Melih isminin TDK sözlükte yer almadığı bilinmektedir. Melahat sahibi, güzel, şirin olarak anlatılan anlamlar taşıyan Melih adı taşıyanlar, sempatik, neşeli ve güzel insanoğlu olarak bilinmektedir. Bebek sahibi olacak olan ve bebeğine isim arayanların düşünmeden verebilecekleri adlar içinde Melih’ de bulunmaktadır. Melih adı beş harften oluşmaktadır. Harflerine bakılırsa anlamı ise;
 M= Içsel gücü yüksek ve ticari zekaya haiz,
 E= Duygu karışıklığı bulunan kontakt gücü yüksek,
 L= Naif, zarif, sanatla alakalı yönü gelişkin,
 İ= Duygu ve sezgi insanı, sanatçı ruhlu,
 H= Garantici, yüksek statü isteklisi olarak anlam ifade etmektedir.
 Melih adı verilenler, sanatla alakalı yönleri gelişmiş, ticari zekaları yüksek olarak bilinmektedir. Genel olarak Melih’ler, zarif ve nazik kişiler olup, garantici yaşam tarzını tercih etmektedir.
Marsel İsminin Anlamı Nedir? Marsel İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Lügat Anlamı Ne Demek?
 

Son Dakika Haberler