YAŞ toplantısı ne süre 2022? Yüksek Askeri Şura kararları neler olacak?

31.07.2022 10:22 Son Güncelleme: 31.07.2022 10:23 Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in vazife süresinin de uzatılmasının beklendiği YAŞ toplantısı için sayılı günler kaldı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hem albay hem de generallerinin terfi, emeklilik ve atama işlemlerinin kararlaştırıldığı eleştiri toplantı sonrasında mühim açıklamalar yapılacak.
YAŞ TOPLANTISI NE ZAMAN 2022?
Eleştiri kararlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek Yüksek Askeri Şura toplantısında alınacak. YAŞ toplantısı, ağustosun ilk haftası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek.
Görüşmede albayların terfileri, vazife sürelerinin uzatılması yada emekliye ayırma işlemlerinin yanı sıra generallerin terfi ve atama dosyaları ele alınacak. Toplantıya komuta kademesi eksiksiz katılacak. Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile geçen yıl Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na atanan Orgeneral Musa Avsever şura’da ilk kez yer alacak. Toplantı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki yaş üyeleri Anıtkabir’i ziyaret edecek. YAŞ çalışmalarının 1 günde tamamlanması umut ediliyor.
Yüksek askeri şura gelecek hafta: Komuta kademesi değişecek mi?

Son Dakika Haberler