Yüksekova’ya seyahat düzenleyen yerli turistler, ilçenin dağlarına çıktı

Yaşar KAPLAN/YUKSKEOVA (Hakkari),(DHA)-TÜRKİYE’nin birçok ilinden bir arayan gelen değişik meslek gruplarından emekli olan ortalama 25 şahıs, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne geldi. Gelen turistler İlçede ki Cilo, İspiriz ve Mor Dağlarını görüp ilçe merkezinde gezdi.
Doğu turuna çıkan Türkiye’de değişik meslek guruplarından emekliye ayrılan 25 kişilik grup, turlarının son durağı olan Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne geldi. Rehberleri eşliğinde Yüksekova’nın Cilo, İspiriz ve Mor dağlarına da seyahat düzenleyen grup, ilçenin değişik yerlerini gezdi. Kafileye rehberlik meydana getiren akademisyen Hazar Faruk Itimat (36), 25 kişilik grup ile Diyarbakır’dan başlayıp, Siirt, Şırnak, Hakkari’ye geldiklerini belirterek, “Ve rotanın en güzel yerlerinden Yüksekova’ya geldik. Turumuzda,  emekli öğretmen, avukat,  hekim şeklinde birçok meslekten insanoğlu var. Cilo, Mor, ve İspiriz dağlarını gördüler ‘iyi ki de geldik’ dediler. Bizde bunların sevincine ortak olmaya çalışıyoruz” dedi.
Balıkesir’den gelen emekli derslik öğretmeni Fatma Sıkı (60), İlçeyi oldukça beğendiğini belirterek, “Kendi gözümle de görünce ağzım açık kaldı. Her meslekten arkadaşlarımızla beraber, Doğu turunu düzenledik. Son durağımız Yüksekova oldu. Diyarbakır’dan başladık. Bugün Yüksekova’dayız. Dağlarında hala erimemiş karlar var. Her insanın gelip görmesini isterim. Dışardan anlatıldığı şeklinde değil” (DHA)

“Mahalli Haberler” kategorisi altındaki içerikler, sistem tarafınca ajanslardan otomatikman çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üstünde cnnturk.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, mesuliyet ilgili ajanslardadır.

Son Dakika Haberler